Hét zakelijke netwerkplatform van de regio Arnhem!

Bekijk ook: Nijmegen Business | Business Meets

Netwerk voor vrouwelijke ondernemers Gelderland Vice Versa viert derde lustrum

Gepubliceerd op: 09 januari 2014

Op dinsdag 10 december vierden de leden van vrouwennetwerk Vice Versa hun derde lustrum. Dat deden ze met een feestelijke bijeenkomst in de Hunting Lodge, met cabaret en een walking diner. Maar vooral met veel plezier en de beste vooruitzichten voor een gezonde toekomst. Maar is een businessclub exclusief voor vrouwelijke ondernemers wel van deze tijd?

 

Op die vraag kun je een positief antwoord verwachten als het bestuur mag antwoorden. Dat bestuur wordt gevormd door voorzitter Jozé Janssen, secretaris Marjorie Timmermans, penningmeester Jenny van Mourik- Derksen en bestuursleden Judit Wassing, Els van Haalen-Koot en Marian Adelaar. “Natuurlijk is er plaats voor een vrouwennetwerk. Zoals we op onze site schrijven: Wat onze leden tot een eenheid vormt is dat ze allemaal zelfstandig ondernemer zijn of een belangrijke functie in een organisatie bekleden. Het is dan prettig om eens te ervaren hoe andere dames daarin staan en wat zij allemaal meemaken. Van vrouw tot vrouw! Dat maakt ons bijzonder. De contributie bedraagt € 195,- per jaar, daar krijg je veel voor terug.”

Fun & gun
In 1998 kreeg de behoefte om een apart vrouwennetwerk op te richten definitief vorm. Inmiddels telt de club meer dan honderd leden. “Een groot netwerk, dat heeft met onze laagdrempeligheid te maken, maar toch vooral met het aanbod aan bijeenkomsten. We zien elkaar zeker zes keer per jaar, we zorgen voor afwisselende programma’s, van bedrijfsbezoek tot thema-avond of gewoon leuke bijeenkomsten, zoals de rondvaart over de Waal als opening van ons zomerseizoen. En het netwerken binnen onze club levert wat op. Zowel de fun- als de gunfactor zijn groot. Netwerken is natuurlijk het doel van onze club, andere ondernemende vrouwen leren kennen en leren van hun ervaringen. De diversiteit aan aandachtsgebieden binnen onze club is groot, maar er kan nog altijd meer bij, bijvoorbeeld uit de vastgoedbranche, die lijkt toch iets meer voorbehouden aan onze mannelijke collega’s.”

Warm bad
Vice Versa voelt volgens het bestuur als een warm bad. “Vrouwen onder elkaar is toch anders, we zijn geen feministische vereniging en we hebben niks tegen mannelijke ondernemers, maar ons netwerk vult een gat in het businessclublandschap. Vrouwen lopen toch tegen andere zaken aan, kijken ook anders naar dingen, hebben andere sterke en zwakke punten en dan kun je elkaar aanvullen. Bovendien zijn we een daadkrachtige club, we zoeken naar echte meerwaarde voor onze leden, we verstrekken niet alleen zinvolle informatie tijdens de bijeenkomsten, we helpen ze zoveel we kunnen, verbinden, versterken, daar gaat het om. Altijd de vraag stellen of we iets voor elkaar kunnen betekenen.”

Glazen plafond
Het begrip ‘glazen plafond’ ontstond in Amerika in de jaren tachtig van de vorige eeuw. Het heeft betrekking op de problemen die vrouwen hebben om de top te bereiken, ze reiken in hun carrière tot een bepaalde hoogte en komen dan niet verder. Het bedrijfsleven is traditioneel een mannenbolwerk en mannelijke eigenschappen worden daar gewaardeerd. Dat zou betekenen dat vrouwen meer problemen kennen. Waar of niet waar? “Mannen en vrouwen verschillen, misschien ook in hun kijk op zakendoen, maar er is geen enkele reden waarom een vrouw niet succesvol zou kunnen zijn. De voorbeelden van geslaagde vrouwen zijn talrijk, natuurlijk zitten er meer mannen aan de top, maar dat is wat ons betreft een kwestie van tijd. Vrouwen hebben misschien soms wat andere karaktertrekken, ze zijn uitermate geschikt om bedrijven te starten en succesvol te maken.”

Lustrum
Op dinsdag 10 december vierden de dames van Vice Versa hun derde lustrum. “Daarmee hebben we ons bestaansrecht afdoende bewezen. Met meer dan 100 leden zijn we zeker in deze tijd een goede club en met elke bijeenkomst een opkomst van 75% of meer zegt iets over de populariteit. We doen het goed, we voldoen aan een behoefte in de driehoek Nijmegen – Arnhem – Doetinchem, want daar komen onze leden vandaan. We willen nog best groeien, geïnteresseerd in een vrijblijvende kennismaking? ”